Gizli ilimler

Cinler alemi nedir

Cinler Alemi Nedir

Bilindiği gibi yaşadığımız maddi alemden ayrı olarak bir de manevi alemler vardır. İnsanlar bu alemleri ve o alemlerde yaşamakta olan varlıkları göremezler. Ancak kimi zaman kendilerine farklı özellikler verilmiş olan bazı kişilerin farklı teknikler ile manevi alemler ile iletişim kurabildikleri bilinmektedir. Bu konu hakkında insanlar sürekli olarak cinler alemi nedir, o alemde neler olur veya nasıl iletişime geçilir gibi konular hakkında araştırmalar yapmaktadırlar. Cinler varlıkları hakkında Kuran-ı Kerim’de kesin bilgiler olan ve insanlardan çok daha üstün özelliklere sahip oldukları bilinen nurani varlıklardır. Birçok kişi kendileri ile farklı teknikler ile iletişim kurabildiği gibi aynı zamanda farklı amaçlar için kendilerinden yardım da alabilmektedirler.

Cinler aleminin yapısı hakkında çok net bilgiler yoktur. Ancak çok eski zamanlardan bu yana yaşanan olaylar veya bazı üstün özellikleri olan kişilerin verdikleri bilgilere bakıldığında yaşadığımız alemden çok daha farklı olduğu net bir şekilde görülmektedir. Cinler de tıpkı insanlar gibi yaşayan, aileleri olan, evlenen, doğuran veya yemek yiyen varlıklar olarak tanımlanmaktadırlar. Ancak gözle görülmedikleri için fiziki özellikleri hakkında net bir bilgi bulunamamaktadır. Birçok kişi cinlerin pis ve karanlık yerlerde yaşadıkları düşünmektedir. Cin çarpması denen olaylar da genellikle insanların akşam saatlerinde bu tarz alanlarda dolaşmalarından kaynaklanabilmektedir. Cinler kimi zaman insanlara zarar verebildikleri gibi kimi zaman da çok ciddi yardımlarda bulunabilmektedirler.

Müslüman ve gayri Müslim cinler olarak ikiye ayrılmakta olan bu varlıklar çoğu zaman insanlar ile muhatap olmazlar. Her ne kadar biz onları görmesek bile eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş olan kaynaklara bakıldığı zaman aslında cinlerin sayılarının insanlardan çok daha fazla olduğu belirtilmektedir. Medyumlar yaptıkları bazı işlemler de cinler ile iş birliği yapmaktadırlar. Hatta birçok medyum kendilerine bağlı olan cinler ile sık sık farklı konularda işlemler yapmaktadırlar. İnsanların her zaman en çok merak ettikleri sorulardan biri olan cinler alemi nedir veya cinler tam olarak nasıl varlıklardır gibi sorular kesinlikle doğru kaynaklarda araştırılmalıdır. Hatta çok gerek olmadıkça bu alan ile iletişime geçilmemesi de önerilmektedir.

Puan Verin
[Toplam: 0 Ortalama Puan: 0]
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu